Tým Velitelství Vojenské policie Olomouc získal stříbro v přeboru resortu MO ve futsale

futsalový výběr VeVP Olomouc pro přebor MO v roce 2024
  • 19.1.2024
  • Klára Pomajbíková

Ve dnech 17. a 18. ledna 2024 se v Praze konal přebor resortu MO ve futsale za účasti 16 družstev. Velitelství Vojenské policie Olomouc do přeboru vyslalo jedno družstvo, ve kterém se setkal výběr sportovců takřka ze všech oddělení dislokovaných na teritoriu Moravy. 

Již úvodní los ukázal, že to náš tým, který neměl žádný čas „na sehranou“, nebude mít vůbec jednoduché. Byli jsme zařazeni do skupiny se silnými výběry z Přáslavic, Strakonic, týmem CPSS, týmem 53. pluku průzkumu a EB z Olomouce a týmem praporu zabezpečení z Vyškova. Po krátkém čase na rozcvičení byla v „rozehřívacím tempu“ zahájena první vzájemná utkání z losu. Skupinová utkání trvala 2 x 10 minut, díky čemuž byla velmi dynamická, nebyl žádný prostor na zvolnění. Napínavá a gólově bohatá utkání skupiny skončila pro náš tým ziskem 12 bodů a postupem do čtvrtfinále z 1. místa. 

Ve čtvrtfinále byla časová dotace zápasů stejná. Tam se na náš tým setkal s konkurenty z Univerzity obrany. Strhující podívaná na dva vzájemně vyrovnané týmy, přinesla divákům odměnu v podobě napínavých situací a několika parádních gólů. Pro olomoucké přinesla vítězství a postup do semifinále. 

V semifinále byl soupeřem pro náš futsalový výběr tým z Hradní stráže, který nakonec ze vzájemného klání odešel poražen s výsledkem 1:1 a prohrou na penalty. O titul a příčku nejvyšší se náš výběr utkal s týmem ze Strakonic, který již potkali ve skupině. Tým se do finále probojoval zejména díky jistotě kvalitní obrany. V rozhodujícím zápase se protihráč ujal vedení, avšak našemu týmu se podařilo gólové manko zvrátit a vsítit vyrovnávací branku na 1:1 po nacvičeném signálu z rohu, která rozhodla, že se bude pokračovat penaltovým rozstřelem za stavu 3:3 a pokračováním do tzv. „náhlé smrti“. Přeborníkem resortu MO ve futsale se tak, po napínavé koncovce, pro rok 2024 stal výběr ze Strakonic. Tým Velitelství Vojenské policie z Olomouce získal nádherné druhé místo.

„Všechny týmy se na přeboru samozřejmě chtěly ukázat, bojovaly o vítězný pohár pro svůj útvar. I když byly mnohdy situace na hřišti napjaté, k tomu časový tlak a touha zvítězit pracovaly na psychice hráčů, všichni se chovali férově a sportovní utkání se nesla v přátelském duchu. Musím říct, že jsem z našeho výsledku příjemně překvapen – od podzimní nominace jsme bohužel neměli šanci společně potrénovat. O to cennější je naše druhé místo mezi velmi kvalitními týmy, jedná se o historický úspěch, na který snad v budoucnu navážeme.“ sdělil kpt. MV, jeden z hráčů výběru velitelství z Olomouce.