Pohár Vojenské policie v jízdě zručnosti motocyklových jednotek má vítěze z Olomouce

Jízda zručnosti
  • 27.5.2024
  • Klára Pomajbíková

Ve dnech 13. – 17. 5. 2024 se uskutečnil Pohár Vojenské policie v jízdě zručnosti motocyklových jednotek. Tato akce, organizovaná Oddělením doprovodů Velitelství ochranné služby Vojenské policie v kasárnách Bechyně, přivítala zástupce VP,  Policie České republiky (Útvar ochrany prezidenta, Útvar rychlého nasazení, Policejní prezidium, Oddělení řízení dopravy Praha), Centrum dopravní výchovy Vyškov a Motocyklové jednotky Hradní Stráže.

Celý týden se nesl v duchu intenzivního tréninku a společných vyjížděk. Závodní den, který připadal na 16. května, přinesl napínavé momenty a ukázal skvělé schopnosti všech účastníků. Soutěžící předvedli své dovednosti v disciplínách jako gymkhana, slalom nebo vyosený slalom, jízda v zúženém prostoru, jízda ve vymezeném kruhu a ovládání motocyklu jednou rukou.

Celkově se soutěže zúčastnilo 29 soutěžících, kteří předvedli své výjimečné motoristické dovednosti. V kategorii BMW R 1200 GS skončili příslušníci Vojenské policie na prvním a třetím místě a v kategorii BMW R 1200 RT obsadili dvě nejvyšší příčky. Pro VeVP Olomouc obsadil nejcennější první místo se svým GS kpt. Tibor Kurucz ze Skupiny zkušebních komisařů Oddělení koordinace policejního výkonu. Svoji účast kpt. Kurucz hodnotí slovy "Celá akce byla perfektně organizačně zabezpečená. Díky účasti kolegů z jiných složek jsme měli možnost zažít situace a vyzkoušet si překážky, se kterými se při naší služební činnosti běžně nesetkáváme. Vzhledem k tomu, jak velká a silná byla konkurence, si svého prvního místa nesmírně vážím! Doufám, že se z tohoto našeho setkání stane tradice."

Gratulujeme všem vítězům a děkujeme účastníkům za jejich výkony, odvahu a přejeme jim mnoho šťastných kilometrů nejen v jedné stopě!