Poděkování za pomoc a spolupráci na KACPU Olomouc

csm_dobrovolnicikacpu2_0a4b161e1e.jpg
  • 15.5.2023
  • Klára Pomajbíková

Během společného setkání dne 12. května 2023 v Regionálním centru Olomouc poděkoval hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek těm, kteří se po začátku ruské invaze na Ukrajinu zapojili do práce v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU).

„Poděkování si zaslouží všichni lidé, kteří se v KACPU na pomoci uprchlíkům z Ukrajiny podíleli, ať už třeba tím, že se zapojili do různých sbírek nebo v asistenčním centru přímo pracovali. Jsem na ně moc hrdý,“ uvedl.

Vedle členů složek integrovaného záchranného systému, pracovníků kraje nebo Českého červeného kříže a Charity se do pomoci uprchlíkům od samého vzniku centra zapojili také dobrovolníci z Univerzity Palackého a příslušníci Vojenské policie, kteří se zapojili „bez uniformy“ v rámci svého volna.

„Jsem velmi pyšná na to, kolik studentů a zaměstnanců obětovalo svůj čas a síly k pomoci druhým, a také jim za to velmi děkuji,“ dodala manažerka Dobrovolnického centra UP Vladimíra Sedláčková. Celkem se v KACPU vystřídalo přes 400 dobrovolníků, jejichž pomoc se dá shrnout do dvou pojmů: solidarita a spolupráce. Všichni napříč dobrovolníky se shodujeme, že práce dávala smysl. Jak jsme potvrdili panu hejtmanovi, jsme připraveni nabídnout pomoc a své síly kdykoliv bude třeba.

csm_dobrovolnicikacpu2_0a4b161e1e.jpg
csm_dobrovolnicikacpu3_7ece1eda7f.jpg
csm_dobrovolnicikacpu5_046a562b30.jpg
img_7332.jpg