Otevřený Přebor náčelníka Vojenské policie v malé kopané

Vítězný tým VeVP Olomouc
  • 22.3.2024
  • Klára Pomajbíková
  • prap. Stanislav Špiler

Ve dnech 20. – 21. března 2024 se v areálu sportovní haly Šibeník v Olomouci konal tradiční jarní přebor Náčelníka Vojenské policie v malé kopané. Sportovní klání bylo zahájeno obligátním rozlosováním zápasů, následně proběhlo uvítání účastníků a zahájení turnaje náčelníkem Vojenské policie, brigádním generálem Ing. Jiřím Ročkem, který přišel účastníky povzbudit spolu s velitelem pořádajícího Velitelství Vojenské policie Olomouc, plk. gšt. Ing. Romanem Gottfriedem a vrchními praporčíky obou velitelství. 

Nemohlo chybět nezbytné organizační poučení pro hráče ze strany hlavního rozhodčího turnaje, následný hvizd píšťalky pročísl vzduch plný očekávání sportovního soupeření a zahájil úvodní zápas. Utkání se hrála na dva poločasy, každý trvající 10 minut, divácky zajímavé na počet gólů, akce hráčů i zákroky brankářů. Pokyny a herní strategie, fandění z lavičky a zdravá rivalita – to všechno se mísilo v atmosféře vzájemných utkání. Jak se účastníci shodli, turnaj byl příjemným sportovním kláním a vytržením z běžné služby na začátku jara. Nesl se v duchu přátelské atmosféry, s notnou dávkou chuti po vítězství, znatelnou z herního projevu všech hráčů. Nebyl jen přehlídkou fair-play a sportovního talentu, ale také příležitostí k posílení vztahu mezi jednotlivými velitelstvími a složkami regionu a oslavě společenství, které sport dokáže vytvořit.

Turnaj přilákal celkem 6 družstev. Z toho byly tři výběry hráčů Vojenské policie – svůj tým mělo domácí velitelství, druhý tým VP byl složen z mixu příslušníků z Tábora a Velitelství ochranné služby Praha. Tato dvě velitelství, tvořící mix, jsou v současné době personálně ovlivněna účastí v zahraniční operaci a přípravou do zahraniční operace v Kosovu, proto obě velitelství spojila své zbývající futsalové síly. Třetí výběr přijel z Hlavního velitelství Vojenské policie Praha. Dále se účastnil tým Celního úřadu pro Olomoucký kraj a dva policejní týmy - jeden z řad příslušníků Krajského ředitelství PČR Olomouckého kraje a druhý z Městské policie Olomouc. 

Jeden tým se však svou převahou na hřišti obzvlášť vyjímal. Tento stav nejen, že potvrdil vynikající formu výběru z Olomouce, ale přinesl už po třetí v řadě domácím trofej nejcennější! Na závěr turnaje byla vyhlášena i individuální cena „nejlepší střelec turnaje“, kterou si už podruhé v řadě odnesl strážník MP Olomouc Lukáš Kaďorek. Celkem 8 vstřelenými góly o 1 gól překonal loňskou bilanci svých úspěšných střel na branku.

Velké poděkování patří zejména Skupině policejní a tělesné přípravy pořádajícího velitelství, pod jejíž organizační taktovkou se přebor uskutečnil. Dále spravedlivým rozhodčím, zdravotnickému dozoru a samozřejmě všem hráčům za divácky pohlednou hru, ale zejména za sportovní a férové chování v průběhu celého turnaje. 

Konečné pořadí: 

  1. Velitelství Vojenské policie Olomouc
  2. Celní úřad pro Olomoucký kraj
  3. Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje
  4. Městská policie Olomouc
  5. Hlavní velitelství Vojenské policie Praha
  6. Velitelství VP „Čechy“ (mix VeVP Tábor a VeOS VP Praha)