Otevřený Přebor náčelníka Vojenské policie v malé kopané

img_6942.jpg
  • 23.3.2023
  • Klára Pomajbíková

Ve dnech 22. – 23. března 2023 se v areálu sportovní haly Šibeník v Olomouci konal turnaj v malé kopané.

Tradiční rozlosování hrajících týmů zahájilo sportovní klání, následně proběhlo uvítání účastníků turnaje velitelem Velitelství Vojenské policie Olomouc, plk. gšt. Ing. Romanem Gottfriedem. Nemohlo chybět nezbytné poučení pro hráče ze strany rozhodčích turnaje, následný hvizd píšťalky pročísl vzduch plný nadšeného očekávání. V turnaji byla nejedna šance vychutnat si chvíle nabité emocemi, plné sportovního zápalu v duchu fair-play.

Turnaje se účastnilo celkem 6 družstev. Z toho dva týmy Vojenské policie – svůj tým mělo pořádající velitelství, druhý tým VP byl složen z příslušníků z Tábora, Velitelství ochranné služby Praha i Hlavního velitelství Vojenské policie. Dále se účastnil tým Celní správy Olomouc, Vazební věznice Olomouc a dva policejní týmy, jeden z řad Policie ČR Olomouc a druhý z Městské policie Olomouc. Utkání se hrála na dva poločasy, každý trvající 10 minut, divácky zajímavé na počet gólů, akce hráčů i zákroky brankářů.

Jsme skromní, ale nejlepší! Domácí tým na turnaji vzorně reprezentoval. Po napínavých bitvách, které byly gólově bohaté a napínavé do posledních chvil, si zasloužil pohár pro celkového vítěze turnaje. Tímto vítězstvím se náš tým nominoval na Přebor rezortu Ministerstva obrany v malé kopané, který se uskuteční v Praze v termínu 25. – 26. dubna 2023.

Na závěr turnaje byla, kromě celkového umístění, vyhlášena i individuální cena „nejlepší střelec turnaje“, kterou si odnesl příslušník MP Olomouc, Lukáš Kaďorek, s celkem 7 vstřelenými góly. Jak se účastníci shodli, turnaj byl příjemným sportovním zpestřením začátku jara. Nesl se v duchu přátelské atmosféry, s notnou dávkou chuti po vítězství, znatelnou z herního projevu všech hráčů sportovního klání.

Velké poděkování patří zejména Skupině policejní a tělesné přípravy pořádajícího velitelství, pod jejíž organizační taktovkou se přebor uskutečnil. Dále spravedlivým rozhodčím, zdravotnickému dozoru a samozřejmě všem hráčům za divácky pohlednou hru, ale zejména za sportovní a férové chování v průběhu celého turnaje.

Konečné pořadí:

  1. Velitelství Vojenské policie Olomouc
  2. Vazební věznice Olomouc
  3. Městská policie Olomouc
  4. Velitelství VP „Čechy“
  5. Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje
  6. Celní správa pro Olomoucký kraj

Obr. 1: Vítězové turnaje spolu s realizačním týmem a hlavními funkcionáři

Formát video/quicktime není podporovaný.
Video můžete stáhnout zde: img_6901.mov (6.61 MB)