Vojenští policisté zazářili na Evropských policejních a hrách

Judo
  • 11.10.2018
  • Tereza Borovská

Ve dnech 21. – 30. září 2018 se v Algecíras, ve Španělsku konaly Evropské policejní a hasičské hry. Tyto hry se od roku 2006 pořádají každé dva roky. V letošním ročníku si pořadatelé připravili celkem šedesát možných sportovních disciplín, do kterých se přihlásilo více než tři tisíce závodníků z řad hasičů a policistů z celkem dvaceti sedmi zemí.

Vojenští policisté z Pohotovostního oddělení Prostějov si vybrali tři soutěžní disciplíny, a to Judo, střelbu dle pravidel International Practical Shooting Confederation (IPSC) a střelbu v kombinaci s vytrvalostním během.

V judu zazářil svým výkonem poručík Adam Jestřebský, který ve své věkové kategorii do třiceti let  s váhovým limitem 81 kg vybojoval zlatou medaili. Bronzovou medaili získal v kategorii do čtyřiceti let taktéž s váhovým limitem 81 kg.

Střelecké soutěže dle IPSC se zúčastnili nadporučík Martin Brhel a nadrotmistr Jiří Štíhel. V nabité konkurenci na vnitřní střelnici vybojovali skvělé šesté a desáté místo, na venkovní střelnici pak místo desáté a dvanácté. Na obou střelnicích byl rozhodující čas, rychlost a přesnost. Třicet soutěžících střílelo na různě vzdálené terče, nechyběly ani diagonální přesuny mezi překážkami po ploše střelnice s přesnou střelbou na obrazce a taktické přebíjení zásobníků.

Po nabrání nových sil hájil nadporučík Martin Brhel barvy Vojenské policie v další střelecké soutěži, tentokrát střelba na 25 metrů v kombinaci s během na 2000 metrů. Soutěž zahajoval běh na 1000 metrů, na stanovišti musel každý střílející nabít munici do prázdných zásobníků a deseti ranami zasáhnout co nejpřesněji terč, a to celé dvakrát. V kategorii jednotlivců do 49 let dokázal svým výkonem vybojovat stříbrnou medaili, v kategorii smíšených družstev  získal spolu s reprezentanty Ruska medaili bronzovou.

„Myslím si, že právě v tak vysoce postavené soutěži za účasti obrovského množství soutěžích ukázali naši příslušníci nejenom svoji profesionální připravenost, ale i osobní přístup a zapálenost. Patří jim můj obdiv a poděkování za výbornou reprezentaci nejen našeho velitelství, ale celé Vojenské policie,“ řekl  plukovník gšt. Roman Gottfried.