Úvodní stránka > Aktuality > Vojenští policisté se připravují k plnění úkolů v zahraničních operacích

Vojenští policisté se připravují k plnění úkolů v zahraničních operacích

 

Ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice a v dalších objektech Armády České republiky se desítky vojenských policistů připravují na zabezpečení zahraničních operací v Afghánistánu a Iráku. V uvedených zemích budou plnit úkoly zabezpečení policejní ochrany určených osob a objektů a budou se také podílet na výcviku tamních policistů. Příprava, která je náročná nejen po fyzické stránce, trvá čtyři měsíce a začátkem června bude zakončena certifikací.

Výcvik je zaměřen na zvládnutí všech úkolů při přípravě, plánování a provedení policejní ochrany určených osob a objektů. Dále na přípravu instruktorů k vedení výcviku příslušníků místních bezpečnostních složek.

Během přípravy vojenští policisté drilují modelové události, které simulují krizové situace, jako jsou útok na chráněnou osobu, činnost při dopravní nehodě, zranění apod. Cílem těchto modelových cvičení je, aby vojenští policisté v krizových situacích jednali bez zaváhání.

Profesionální přístup a nasazení vojenských policistů ocenil při své návštěvě náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž i velitel Velitelství Vojenské policie Olomouc plukovník Miroslav Murček.

 

 

 

 

 

Nahoru