Úvodní stránka > Aktuality > Speciální kynologie Vojenské policie opět na špici

Speciální kynologie Vojenské policie opět na špici

Ve dnech 4. až 8. září 2017 se konal již XIV. ročník Policejního mistrovství České republiky psovodů se služebními psy. Mezi soutěžícími, kterých bylo celkem dvacet devět, byli zástupci z krajských ředitelství policie České republiky, útvarů policie s celostátní působností a jedno dvoučlenné družstvo Vojenské policie. Toto mistrovství je pořádáno pro speciálně vycvičené služební psy, a to v kategoriích vyhledávání výbušnin a vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Psovodi i psi si poměřili své síly v několika složitých disciplínách, a to buď jako dvoučlenná družstva, tak i jako jednotlivci. Organizátoři soutěže se snažili, aby se disciplíny co nejvíce podobaly reálnému nasazení. Proto využívají tzv. „klamné zálože“ (krmivo pro psy), rušivé elementy (pohyb osob) a dále různorodá prostředí, jako mohou být např. budovy, dopravní prostředky, les.

Praporčík Miroslav Vánský se psem Ector a nadrotmistr Emil Drábík se psem Max z Velitelství Vojenské policie Olomouc obsadili v kategorii družstev s 996 body 2. místo, kdy na vítězné družstvo z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje ztráceli pouhých 42 bodů.

Pro soutěžní družstvo vojenské policie je to nejen obrovský úspěch, ale zároveň i potvrzení, že Vojenská policie má jedny z nejlépe vycvičených služebních psů.

Fotogalerie

Nahoru