Home page > Aktuality > Rotný Stanislav Doležal zvítězil v kvalifikačním závodě na Mistrovství světa v Globalringu

Rotný Stanislav Doležal zvítězil v kvalifikačním závodě na Mistrovství světa v Globalringu

V sobotu 28. dubna 2018 se v německém Burgdorfu poblíž Hannoveru uskutečnil závod  v Globalringu, ve kterém poměřilo síly celkem třináct psů z Německa, Holandska, Belgie, Rakouska a České republiky. Závod byl rovněž součástí kvalifikace na Mistrovství světa v Globalringu, které se bude konat v měsíci říjnu 2018 v belgickém Namuru.

V závodě mohli soutěžící porovnat své síly ve třech hlavních soutěžních disciplínách – poslušnost, skoky a obrana psovoda. V poslušnosti rozhodčí hodnotili základní cviky poslušnosti, jako jsou chůze u nohy, polohy sedni, lehni, vstaň, aport apod. V disciplíně skoky psi především prokázali svoji fyzickou kondici a připravenost. Prvním skokem, který je hodnocen, je skok vysoký (až 120 cm), druhým je skok šplhem (až 230 cm) a posledním je skok daleký (až 4 m). Poslední disciplína – obrana psovoda – prověřila schopnosti psů plnit v různých situacích zadržení figuranta.

Tohoto náročného závodu se zúčastnil i vojenský policista z Velitelství Vojenské policie Olomouc rotný Stanislav Doležal se svým služebním psem Tomim. Už po několikáté nás tak svým výsledkem mohli přesvědčit, že v Globalringu patří mezi „špičku“. Tentokrát si se ziskem 272 bodů (z 300 možných) přivezli z Německa první místo ve své kategorii, která se řadí mezi druhou nejvyšší.

„Tomi opět prokázal, že  má srdce závodníka, když předvedl perfektní výkon, kterému se nedalo téměř nic vytknout. Měl jsem obavy, aby mu během závodu nedošly síly, ale Tomi je prostě bojovník.“ zhodnotil výkon svého čtyřnohého parťáka rotný Stanislav Doležal.

Fotogalerie

Nahoru