Úvodní stránka > Aktuality > Rotný Stanislav Doležal zvítězil na Mistrovství světa v Globalringu

Rotný Stanislav Doležal zvítězil na Mistrovství světa v Globalringu

V sobotu 7. října 2017 se v Třebechovicích pod Orebem uskutečnilo třetí mistrovství světa v Globalringu. Tohoto mistrovství, které je v oblasti kynologie poměrně mladým, ale rychle se rozvíjejícím sportem, se zúčastnilo celkem osmnáct soutěžních dvojic z Belgie, Nizozemí, Německa, Itálie, Rakouska, Velké Británie a samozřejmě i z České republiky.

V závodě mohli soutěžící porovnat své síly ve třech hlavních soutěžních disciplínách – poslušnost, skoky a obrany psovoda. V poslušnosti rozhodčí hodnotili základní cviky poslušnosti, jako jsou chůze u nohy, polohy sedni, lehni, vstaň, aport apod. V disciplíně skoky psi především prokázali svoji fyzickou kondici a připravenost. Prvním skokem, který je hodnocen, je skok vysoký (až 120 cm), druhým je skok šplhem (až 230 cm) a posledním je skok daleký (až 4 m). Poslední disciplína – obrany psovoda – prověřila schopnosti psů plnit v různých situacích zádrž figuranta.

Mistrovství světa v Globalringu se zúčastnil i vojenský policista z Velitelství Vojenské policie Olomouc rotný Stanislav Doležal, který byl současně i jedním z pořadatelů. Na mistrovství se kvalifikoval jednak se svým služebním psem Tomim, tak i se svým soukromým psem Sunkim.

Díky jedné jediné chybě, které se Tomi během celého závodu dopustil, obsadil ve své kategorii krásné čtvrté místo. „Tomi je úžasný služební pes a opět mi dokázal, že i ve chvílích, kdy se vše nedaří podle našich představ, dokáže zabrat a podat výborný výkon.“ řekl o svém čtyřnohém parťákovi rotný Stanislav Doležal.

Na mistrovství se nakonec nejlépe dařilo reprezentantovi Itálie se psem Philemonem, který odsadil třetí místo. Na druhém místě se umístil reprezentant Belgie se psem Conanem. Absolutním vítězem se stal právě náš rotný Stanislav Doležal se psem Sunkim.

Obě dvě umístění našeho psovoda prokázala vysokou profesionalitu a vycvičenost psů.

Fotogalerie

Nahoru